Tak HASCO syrop prawoślaz 125 g o tym powinno się pomyśleć

przeziębienie

grypa

Hasco to chyba jeden z produktów do opisania. Dodajemy do tego, że Hasco jest produktem któremu musimy poświęcić chwilę. Zatem leczmy się gdy na to jest doskonały czas, bo powinniśmy pamiętać o własnym zdrowiu bo to jest to co teraz mamy doskonałego.
  Skład Cukier, wyciąg z korzenia prawoślazu, sorbinian potasu (substancja konserwująca), kwas cytrynowy (regulator kwasowości).   Dawkowanie 5 ml syropu – 1 łyżeczka (do opakowania dołączona jest miarka) 2 razy dziennie.   Przechowywanie Przechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.   Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.Nie zaleca się stosowania produktu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.   Ważne Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Nie stosować długotrwale ze względu na ryzyko zmniejszonego wchłaniania z przewodu pokarmowego witamin, składników mineralnych oraz innych składników wskutek działania śluzu.   Opis Korzeń prawoślazu zawiera substancje śluzowe, które powlekają błonę śluzową jamy ustnej oraz gardła i działają osłaniająco. Śluzy ułatwiają także regenerację błony śluzowej. Suplement diety.  
——–Dalej nie trzeba peregrynować gdyż to nie istotne. Pomiń to.——-
Uwaga: hasco kupisz w aptece
  Skład Cukier, wyciąg z korzenia prawoślazu, sorbinian potasu (substancja konserwująca), kwas cytrynowy (regulator kwasowości).   Dawkowanie 5 ml syropu – 1 łyżeczka (do opakowania dołączona jest miarka) 2 razy dziennie.   Przechowywanie Przechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.   Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.Nie zaleca się stosowania produktu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.   Ważne Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Nie stosować długotrwale ze względu na ryzyko zmniejszonego wchłaniania z przewodu pokarmowego witamin, składników mineralnych oraz innych składników wskutek działania śluzu.   Opis Korzeń prawoślazu zawiera substancje śluzowe, które powlekają błonę śluzową jamy ustnej oraz gardła i działają osłaniająco. Śluzy ułatwiają także regenerację błony śluzowej. Suplement diety.   – To dlatego, że koncerny farmaceutyczne nie mają ochoty inwestować w testowanie powszechnie dostępnych produktów spożywczych. Środki dostępne bez recepty są tanie i można je kupić wszędzie, więc ludzie chętnie po nie sięgają. Nie powinni się jednak dziwić, gdy nie działają – twierdzi Carroll, lecz od razu dodaje: – Jeśli herbata poprawia nam samopoczucie, pijmy ją. Jeśli ciepły koc i poduszka przynoszą ulgę, nie rezygnujmy.
Mechanizm przeziębienia, jak współcześnie sądzimy jest bardziej złożony i na wzrost liczby przeziębień w sezonie jesienno – zimowym ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest częstsze przebywanie osób razem, w pomieszczeniach i większe narażenie na przejście wirusa z organizmu zakażonego do zdrowego. Inną przyczyną jest większa stabilność wirusów w niskiej temperaturze. Badania przeprowadzone przez Petera Palese z Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku dowiodły, że przy niskich temperaturach i w bardziej suchym powietrzu wirus rozprzestrzenia się o wiele szybciej. Wirus grypy jest przenoszony głównie drogą kropelkową ( np. kaszel, kichanie) najczęściej w sezonie jesienno – zimowym.
Poczytaj także o tym czym jest grypa i przeziębienie na innym blogu. Poczytaj też o tym, jakie skutki grożą gdy przedawkujesz paracetamol.
Zarażeniu sprzyjają niskie temperatury, gdyż wirusy doskonale czują się w dolnych granicach temperatur.
(‚ ‚,’ ‚) (‚ ‚); (‚ ‚,’3’);
Niestety, nawet leki bez recepty mogą wywoływać poważne skutki uboczne. W przypadku dzieci leki przeciwkaszlowe i zwalczające przeziębienie są nie tylko nieskuteczne, ale też mogą szkodzić, ostrzegają Vreeman i Carroll. W USA producenci nie zalecają podawania tych środków dzieciom poniżej 4. roku życia.
Ponieważ przeziębienie ustępuje samoistnie mniej więcej po tygodniu – przy czym od momentu przesilenia chory z każdym dniem czuje się lepiej – nie trudno ulec wrażeniu, że to zasługa ulubionych domowych środków, a nie upływu czasu, wyjaśnia James Taylor, profesor pediatrii z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wirus w badanym pomieszczeniu rozprzestrzeniał się najszybciej w niskiej wilgotności powietrza, wynoszącej od 20 do 35%. W tych warunkach od 75% do 100% zdrowych świnek morskich stawało się nosicielami grypy. Gdy wilgotność osiągnęła 50% okazało się, że wirusem grypy zaraziła się tylko jedna świnka. Doszliśmy zatem do najważniejszej przyczyny przeziębień – wirusów.
Dlatego przeziębienie to całkiem niezbyt nowy produkt. Po przebyciu drogi z jednego organizmu ludzkiego na drugi, wirus grypy „lokuje się” w komórkach nabłonka błon śluzowych górnych dróg oddechowych, szybko wnika do nich, aby móc się dalej namnażać. Do zarażenia może dojść również w kontakcie bezpośrednim, gdy osoba cierpiąca na to schorzenie, przenosi „zarazki” na dłoniach (po wycieraniu nosa w chusteczkę lub zakrywaniu ust podczas kaszlu czy kichania) witając się z kimś, czy używając ogólnodostępnych środków higieniczno-sanitarnych. Nie należy mylić pojęcia zarażenie z zakażeniem. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienie z przeniesieniem wirusa z osoby nosiciela na potencjalnego gospodarza, natomiast zakażenie to wtargnięcie do organizmu gospodarza cząstek wirusa. Grypa jest ostrą, sezonową chorobą zakaźną układu oddechowego, na którą co roku zapada od 5 proc. do 15 proc.

Kilka informacji na zbliżony temat ale też o przeziębienie. Chorzy na przeziębienie tak bardzo potrzebują pomocy, że co trzecia osoba czuje się lepiej nawet dzięki placebo, mówi Glatt. Zdaniem Taylora nie da się obiektywnie oszacować, czy dany specyfik rzeczywiście pozwala przetkać nos i uwalnia od kichania. Dlatego naukowcy zmuszeni są polegać na mało precyzyjnym systemie pomiarowym – po prostu proszą, by chorzy ocenili symptomy w podanej skali. Jakość tych badań pozostawia wiele do życzenia. Wirusy powodujące przeziębienia to nieco inna grupa niż te powodujące grypę, ale mechanizm zarażania jest identyczny. To przede wszystkim przed wirusami mamy się chronić unikając sytuacji prowadzących do zarażenia nas przez już przeziębionych. Jednak „wpływ zimna” w pewnym sensie także przyczynia się do przeziębień. Niewłaściwe ubranie i wyjście z rozgrzanego pomieszczenia na zewnątrz może spowodować szybkie wychłodzenie się organizmu.
I dlatego przeziębienie to całkiem kontrowersyjny produkt. do 15 proc. ludzi na świecie. Według Marii Popović z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łodzi tylko w Łódzkiem w sezonie 2007/2008 (od października do kwietnia) zachorowało na grypę i choroby grypopochodne ponad 23 tys. osób.
Niewłaściwe ubranie i wyjście z rozgrzanego pomieszczenia na zewnątrz może spowodować szybkie wychłodzenie się organizmu. Najskuteczniejszą obroną przed utratą ciepła w takiej sytuacji jest skurcz naczyń krwionośnych, między innymi w błonie śluzowej gardła, nosa i oskrzeli. Wówczas błona śluzowa staje się gorzej ukrwiona, co wiąże się z niedostatecznym dostępem do tych miejsc przeciwciał, które walczą z wirusem. Zapalenie gardła powodują różne grupy wirusów: Coronawirusy, Rhinowirusy, Adenowirusy typów 3, 4, 7, 14, 21 a także wirusy para grypy. Grypę, powodują wirusy typu A, wirusy Coxackie A i inne enterowirusy, wirusy Epstein-Barr, które także mogą powodować ból gardła. Znacznie gorzej, gdy dopadnie nas wirus grypy typu A. Cechuje go wysoka gorączka, towarzyszące jej dreszcze oraz ból mięśnie lub „łamanie” w kościach, a także ogólnie obolałe mięśnie, a także równie niemiłe objawy: kaszel, katar, czasami zapalenie spojówek a nawet bóle brzucha lub wymioty. Wirus typu A i choroba z nim związana oznacza zwykle gwałtowne pogorszenie się stanu pacjenta i wysoką gorączką oraz towarzyszące jej dreszcze. Na samym początku grypy typu A odczuwamy bardzo szybki wzrost gorączki, która może osiągnąć nawet poziom 40 stopni C. Atak wysokiej temperatury i towarzyszące mu osłabienie organizmu oraz ból (mięsni, kości) utrzymuje się zwykle 4 do 5 dni. Wówczas drobnoustroje chorobotwórcze wytwarzają jady, tzw.
Grypę, powodują wirusy typu A, wirusy Coxackie A i inne enterowirusy, wirusy Epstein-Barr, które także mogą powodować ból gardła. Wywołują one stan zapalny i stopniowo niszczą nabłonek śluzówki nosa i gardła. W efekcie inicjuje to działanie tzw. mediatorów zapalenia.
Dlatego przeziębienie to całkiem niezbyt nowy produkt. Na samym początku grypy typu A odczuwamy bardzo szybki wzrost gorączki, która może osiągnąć nawet poziom 40 stopni C. Atak wysokiej temperatury i towarzyszące mu osłabienie organizmu oraz ból (mięsni, kości) utrzymuje się zwykle 4 do 5 dni. Wówczas drobnoustroje chorobotwórcze wytwarzają jady, tzw. pirogeny, drażniące ośrodki odczuwania ciepła w mózgu.

Coś warto jeszcze dodać, nie tylko o przeziębienie.
Postać: Syrop – (30 mg/5 ml) – flakon 100 ml.
Skład: mucosolvan zawiera ambroksol. Ambroksol (po łacinie ambroxol) to organiczny związek chemiczny, lek mukolityczny, który działa przez zwiększenie ilości i zmniejszenie lepkości śluzu. Stosowany w leczeniu stanów chorobowych z produkcją lepkiego śluzu w drogach oddechowych.
Dlatego przeziębienie to całkiem ciekawy produkt. pirogeny, drażniące ośrodki odczuwania ciepła w mózgu. Oznacza to dla pacjenta wzrost całej temperatury ciała. Nie oznacza to jednak nic złego, przeciwnie, umiarkowana gorączka pobudza nasz układ odpornościowy do produkcji przeciwciał zwalczających atakujące organizm wirusy. Natomiast zbyt wysoka gorączka, to znaczy powyżej 39C, jest niekorzystna dla organizmu gdyż ma destrukcyjny wpływ na nasz mózg. W drastycznych przypadkach może prowadzić do bezsenności lub może prowokować do występowania drgawek.

Działanie: MUCOSOLVAN o silnym działaniu wykrztuśnym. Przyspiesza transport śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość oraz zwiększa aktywność rzęsek nabłonka oddechowego.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 10 ml 2 razy dziennie. Dzieci 6-12 rok życia 5 ml 2-3 razy dziennie; dzieci 2-6 rok życia 2.5 ml 3 razy dziennie; dzieci 1-2 rok życia 2.5 ml 2 razy dziennie.

Dlatego przeziębienie to całkiem ciekawy produkt. Natomiast zbyt wysoka gorączka, to znaczy powyżej 39C, jest niekorzystna dla organizmu gdyż ma destrukcyjny wpływ na nasz mózg. W drastycznych przypadkach może prowadzić do bezsenności lub może prowokować do występowania drgawek.
Wirus grypy przysparza nam obecnie wielu zmartwień. Wywołuje on chorobę, którą zwykle kojarzymy z sezonem jesienno-zimowym. Rocznie zapada na to schorzenie na świecie około 100 mln ludzi (wg WHO) Staramy się jego unikać, stąd często decydujemy się na krok zabezpieczający nasz organizm, przed namnażaniem się w nim wirusa grypy – szczepienie.
Wiek (lata) Dzienna dawka
Dzieci 1 – 2
2 x 2,5 ml
Dzieci 2 – 6
3 x 2,5 ml
Dzieci 6 – 12
2 – 3 x 5 ml
Powyżej 12 i dorośli
2 x 10 ml
Uwaga:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Zależnie czy kaszlowi towarzyszy odkrztuszanie śluzu lub ropy wyróżniamy dwa rodzaje kaszlu: suchy i mokry. Jest to częsty objaw chorobowy. Podczas kaszlu następuje gwałtowne wyrzucenie powietrza zawartego w płucach. Wskutek tego powietrze zostaje wydalone z dużym przyspieszeniem, które pozwala porwać ze sobą cząstki ciał obcych, znajdujących się w drogach oddechowych, lub zalegającej wydzieliny w oskrzelach. Szybkość, jaką nabiera strumień wyrzuconego powietrza podczas kaszlu, dochodzi w oskrzelach do 30 m/s, w krtani nawet od 50 do 120 m/s. Wywołuje on chorobę, którą zwykle kojarzymy z sezonem jesienno-zimowym. Rocznie zapada na to schorzenie na świecie około 100 mln ludzi (wg WHO) Staramy się jego unikać, stąd często decydujemy się na krok zabezpieczający nasz organizm, przed namnażaniem się w nim wirusa grypy – szczepienie. Co roku przybywa szczepionek przeciwko grypie, gdyż na naszą niekorzyść wirus ten potrafi zaskoczyć bariery odpornościowe organizmu i zmutować, w ten sposób łatwo „radzi sobie” z zainfekowaniem ludzkiego ustroju. Czy światowa nagonka na rozszerzający się coraz prężniej zasięg występowania zachorowań na grypę i tym samym głosząca niebezpieczeństwo powikłań pogrypowych jest słuszna? Oczywiście jest w tym trochę przesady i medialnego szumu, a korzystają z naszych obaw przed zachorowaniem na grypę przede wszystkim koncerny farmaceutyczne. Stąd powinniśmy podchodzić do tego tematu z rozsądkiem i umiarem. Nie trzeba oblegać aptek w poszukiwaniu coraz to nowych specyfików przeciw grypie, a tym samym zażywać tony lekarstw, aby w porę zabezpieczyć się przeciw sezonowym dolegliwością.
Przesadą jest unikanie miejsc publicznych czy też uciekanie od pokasłujących przechodniów. Przecież grypa towarzyszy nam od dawna i to problem, który z pewnością nas tak łatwo nie opuści. Zatem najpierw pomyślmy, a potem działajmy. Wirus grypy występuje w trzech typach: A, B, C, z których najgroźniejszy jest ten pierwszy.
Wirus wyjątkowo łatwo przenosi się z człowieka na człowieka i ma szczególnie dużą zdolność do zmieniania swojej postaci. Atak grypy jest nagły, potrafi nadejść w ciągu kilkudziesięciu minut. Objawia się dreszczami, poczuciem zimna, gorączką powyżej 39 stopni, bólami kości, stawów, mięsni, głowy i ogólnym osłabieniem. Odczuwane jest drapanie i ból w gardle, suchy kaszel, niekiedy katar. Przebieg choroby zależy od „zjadliwości” wirusa, wieku osoby zarażonej.
Poczytaj więcej:
wzmocnienie kości w tej chwili.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz